دلیل ایران سوریه لبنان اسراییل اخبار سیاست خارجی

دلیل: ایران سوریه لبنان اسراییل اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ثبت درخواست در cbi.ir ، پرداخت وام ازدواج ۱۵میلیون تومانی ابلاغ شد

بانک مرکزی، بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت هریک از زوجین در سال ۱۳۹۷، ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است

ثبت درخواست در cbi.ir ، پرداخت وام ازدواج ۱۵میلیون تومانی ابلاغ شد

پرداخت وام ازدواج ۱۵میلیون تومانی ابلاغ شد/ثبت درخواست در cbi.ir

عبارات مهم : قانون

بانک مرکزی، بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت هریک از زوجین در سال ۱۳۹۷، ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، در این بند از قانون بودجه امسال آمده است: «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران موظف است کلیه بانکها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار بعد انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه همکاری کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.«

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت هریک از زوج ها در سال ۱۳۹۷ یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله است.

ثبت درخواست در cbi.ir ، پرداخت وام ازدواج ۱۵میلیون تومانی ابلاغ شد

بنابراین و براساس بخشنامه شماره ۹۷.۴۷۷۳ مورخ ۱۳۹۷.۱.۱۴ بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه واقع شده است است و تمام بانکها و موسسات اعتباری ملزم به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده های قرض الحسنه بعد انداز و جاری هستند. مبلغ این تسهیلات جهت هر یک از زوجین، یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله (۶۰ ماهه) و قیمت کارمزد ۴ درصد است.

همچنین با توجه به مفاد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در این قانون، مشمول اخذ قرض الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی (مبلغ سیصد میلیون ریال و با رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای این تسهیلات) هستند.

بانک مرکزی، بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت هریک از زوجین در سال ۱۳۹۷، ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است

لازم به ذکر است افرادی که در سال جاری، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت می کنند، مشمول سقف های مقرر در قانون تازه می باشند.

متقاضیان دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج می توانند با مراجعه به آدرس https://ve.cbi.ir/ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

واژه های کلیدی: قانون | مرکزی | میلیون | ازدواج | تسهیلات | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs